1815

Jeśli zastanawiacie się, czemu zamilkłam i nie pojawiają się tu żadne stroje, to spieszę z odpowiedzią.

Pracuję nad pewnym dość sporym projektem, który wymaga ode mnie nie tylko nakładu czasu (i, niestety, pieniędzy), ale i uszycia dużej ilości strojów.

O czym mowa?

O serialu internetowym! 

Marzyliście kiedyś o polskim serialu kostiumowym, którego akcja nie toczyłaby się w trakcie drugiej wojny światowej? Ja nawet nie śmiałam. Ale...

Dawno temu (oczywiście w trakcie sesji, bo jakżeby inaczej) zaczęłam oglądać "Lizzie Bennet Diaries" i oszalałam. Wcześniej konsekwentnie unikałam tej produkcji, bo nie cierpię uwspółcześnionych wersji moich ulubionych powieści. Ale twórcom zdecydowanie udało się mnie kupić - forma, krótkie i przyjemne odcinki, ciekawie zarysowane postaci.

Tak spodobał mi się ten format, że zaczęłam szukać czegoś więcej, a po obejrzeniu kilku serialów tego typu powstało w mojej głowie pytanie: "A może samemu spróbować?"
I tak oto od dłuższego czasu pracuję nad "1815 vlog". Będzie to dziwaczny twór. Po pierwsze, inspirowany formułą serialów typu "Lizzie Bennet Diaries". Po drugie, nie byłabym sobą, gdyby rzecz nie działa się w XIX wieku. Mamy więc czasy napoleońskie oglądane przez obiektyw posiadanej przez bohaterów kamery, a dzięki temu wgląd w ich życie codzienne, relacje z balów, odwiedziny interesujących sąsiadów...

Oczywiście, to nie Downton Abbey - mimo wszystko uważam, że może to być pierwszy tego typu projekt w Polsce.

Jeśli więc lubicie:

- seriale kostiumowe
- seriale komediowe
- seriale internetowe
- seriale w formie vlogów

to śmiało mogę zachęcić was do zalajkowania strony na Fb, gdzie pojawiać się będą najświeższe informacje! Ja jaram się jak pochodnia, kontynuuję zbieranie ekipy i mam nadzieję, że nie omieszkacie podzielić się wieścią ze znajomymi, którzy mogliby być zainteresowani serialem. Najwyższa pora zrobić trochę hałasu!

No i oczywiście możecie na zapas zasubskrybować kanał na Youtubie, na którym będą pojawiać się materiały.

Możecie też zadawać pytania na temat serialu na ask.fm/vlog1815 . Jestem zagorzałą przeciwniczką aska, ale w tym wypadku nie ma chyba innej możliwości, żeby każdy mógł bez problemu o coś zapytać. 

A jeśli już w ogóle nie macie co robić, to na zaobserwowanie czeka również nasz profil na Instagramie, gdzie z czasem znajdziecie fotki z serialowych przygotowań. 

Komentarze

 1. Łaaaał! Już się nie mogę doczekać! <3

  OdpowiedzUsuń
 2. Powodzenia! I do "uwidzenia"!

  OdpowiedzUsuń
 3. Gdybym miała odpowiednie ciuchy to spakowałabym się i nie wygoniłabyś mnie sprzed kamery :D
  A tak serio, to mocno trzymam kciuki, subskrybuję i czekam z niecierpliwością!

  OdpowiedzUsuń
 4. Trzymam kciuki!!! Chociaż Anglia w 1815 roku nie jest mój "ideał epoki", to jednak nie mogę się doczekać i na pewno będę oglądać! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetny pomysł, mam nadzieję, że się uda. Na pewno będę oglądać! Chociaż 1815 to już koniec epoki napoleońskiej, tylko 100 dni ;D

  OdpowiedzUsuń
 6. Super, już nie mogę się doczekać!

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetny pomysł! Subskrybuję i czekam na premierę! ;)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty